Outdoor Reklam Nedir?

Outdoor reklam Hedef kitlenin günlük rutini içerisinde gördüğü reklamlara açık hava reklamcılığının ürünleri Açık hava reklamcılığı hedef kitlelere aracısız ulaşmak, bilinçaltında yer etmek, prestij sahibi olmak isteyen firmalar tarafından tercih edilir. Bina giydirmeden otobüs duraklarında gördüğünüz afişlere kadar geniş bir alanda uygulanan açık hava reklamları günümüzde oldukça hızlı bir şekilde gelişmiş ve neredeyse tüm yaşam alanlarımızda varlık gösterir hale gelmiştir. Açık hava reklamları uygun şartlarda uygulanmadıkları zaman hem firmanın imajını hem de şehrin çehresini olumsuz olarak etkileyebilir. Halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda pek çok firmanın rekabet içerisinde gerçekleştirdiği açık hava reklamcılığında bir adım öne çıkmak için yaratıcı fikirler sunmak gerekiyor.

Outdoor Reklam Kullanım Alanları

Açık hava reklamcılığında(Outdoor Reklam) kullanılan çok farklı alan bulunmaktadır. Bunlar arasında profesyonel olmayan ilan asma, grafiti yapma, kalabalık noktalara pankart asma gibi yöntemler olsa da profesyonel anlamda kullanılan açık hava reklam alanları çok daha farklıdır. En yaygın olarak kullanılan açık hava reklam alanları billboardlar ve otobüs duraklarıdır. Bilinen açık hava reklam alanlarının dışında silindirboard, miniboard gibi farklı tasarımda panolar da tercih edilmektedir. Bina giydirmeleri ise oldukça prestijli açık hava reklamları arasında yer alır. Şehirlerin ikonik binalarında bulunan ışıklı reklamlar, araç giydirme çalışmaları da farklı uygulamalarla karşımıza çıkan açık hava reklam alanları arasında yer alır. Outdoor’un Türkçe Anlamı Açık Hava Reklam olarak geçmektedir. Sokakta yürürken gördüğünüz reklamlar yani. Sokaklar ne kadar kalabalık değil mi ? Her gün milyonlarca kişi sokaklarda, işine gidiyor, yada bir seyahate…Toplu taşıma araçlarına biniyorlar ya da kendi arabalarına. Yürüyorlar ya da bir yorgunluk çayı içmek için oturuyorlar… Bütün bu olayların hepsinde ortak alan Açık Hava yani Outdoor reklamcılık. Bindiğiniz otobüste, sokak duvarında her yerde siz farketmeden size aşılanıyorlar.

Nerede Bu Outdoor?

Outdoor Reklam ulaşılabilir tüm ana yollarda, sizin adınıza reklam süreçlerini yönetebiliriz. İstanbul ya da merkezi illerde 1 günde geçen kişi sayısı + reklamın görülme ve okunma sayısıdır. Sadece İstanbul – Beşiktaş meydanında 1 gün içinde 80. 000 ‘nin üzerinde insan geçiyor. Reklamın gün içinde ve 7/24 etkisi tartışılmayacak boyutta. Buda Outdoor’un (Açık Hava Reklamcılığının) ne denli önemli olduğunu gösteriyor. Bir outdoor reklamın yayın süresi sizin bütçeniz kadar olup en etkili yöntemler arasındadır. Kısa ve sürekli tekrarlarla daha akılda kalıcı olmak daha mantıklı bir harekettir. İster Sokaklar da, ister Metro istasyonlarında siz nereyi isterseniz. Orası sizin için bir reklam alanı olacak… Sınırların dışına çıkın, karlı ve hızlı geri dönüş alabileceğiniz en iyi tercihlerden bir tanesidir.

WhatsApp Destek
Bize Sorun
Merhabalar. Hoşgeldiniz